O nas

Warszawski Medilab powstał w 1990 roku, od 1993 jest spółką prawa handlowego. Działamy regionalnie, koncentrujemy się na regionach lubelskim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Od początku naszej działalności zajmujemy się promocją i sprzedażą profesjonalnych preparatów do higieny szpitalnej – środków dezynfekcyjnych, myjących i pielęgnujących, przeznaczonych do stosowania w zakładach opieki zdrowotnej .

Oferowane przez nas preparaty są dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami: Ustawa  o wyrobach medycznych,  Ustawa o produktach biobójczych,  Ustawa o Kosmetykach, są przebadane według norm europejskich, wiele z nich posiada dodatkowe świadectwa skuteczności wobec szczepów wieloopornych.

Dostarczane przez nas preparaty są produkowane przez wiodących producentów branży – Lysoform GmbH, Christeyns Francja, Franklab Francja, OneLife Belgia, Guest Medical, STERISOL AB i innych. W zakresie działalności informacyjno – szkoleniowej współpracujemy z działami naukowymi firm producenckich oraz importerem – firmą Medilab sp. z o.o. w Białymstoku 

Zajmujemy się hurtowymi dostawami preparatów dezynfekcyjnych do szpitali, zozów, lecznic, zakładów opiekuńczo leczniczych, hospicjów. Rynek indywidualny – gabinety, przychodnie, praktyki prywatne zaopatrujemy gównie przez sieć naszych dystrybutorów

Znaczące miejsce w naszej pracy zajmuje działalność szkoleniowa. Od początku istnienia firmy prowadzimy szkolenia dla użytkowników, wdrażamy nowe metody i systemy dezynfekcji. Skupiamy się nad istotnymi problemami prawidłowego mycia, dezynfekcji i pielęgnacji rąk, dekontaminacji endoskopów i narzędzi chirurgicznych, dezynfekcji powierzchni.

Firma Medilab, wprowadziła na rynek i opracowała m.in procedury stosowania preparatów wieloenzymatycznych myjących i myjąco-dezynfekujących do endoskopów i narzędzi medycznych. Naszym osiągnięciem jest również wprowadzenie na polski rynek SYSTEMU STERISOL, nowatorskiej metody mycia, dezynfekcji i pielęgnacji rąk, opartej na czystych mikrobiologicznie preparatach, pozbawionych konserwantów i konfekcjonowanych w jednorazowych pojemnikach – saszetkach.

Wysoką jakość i popularność wielu naszych preparatów potwierdza również fakt, że są inspiracją do powstania środków dezynfekcyjnych naśladujących produkty z oferty Firmy Medilab, tak pod względem składu, jak i formy konfekcjonowania.

W 2015 roku obchodziliśmy 25-lecie istnienia MEDILABU Warszawa. To ładny „kawałek czasu”,.
Przez wszystkie te lata Nasz Zespół ma przyjemność współpracować ze wspaniałymi Partnerami– pielęgniarkami epidemiologicznymi, epidemiologami szpitalnymi, kierownikami aptek szpitalnych, działów zamówień publicznych, przedstawicielami stacji sanitarno –epidemiologicznych. Cieszymy się, że efektem tej współpracy jest stale podnoszący się poziom higieny szpitalnej, bezpieczeństwa personelu i pacjenta.

Kontynuacja tej pracy jest też naszym planem na następne 25 najbliższych i następujących po nich co najmniej 25 kolejnych lat działalności Firmy Medilab Sp. z o. o. w Warszawie